Projektant wnętrz to ktoś, kto bierze wizję klienta i tworzy plan, aby jego marzenie stało się rzeczywistością. Odpowiadają również za podejmowanie decyzji dotyczących projektu, koloru, materiałów, budżetu i wszystkich innych powiązanych aspektów.

Projektant wnętrz musi mieć duże umiejętności w zakresie projektowania, architektury i budownictwa. Muszą też być bardzo dobrzy w kontaktach z ludźmi i wizualizacji, jak będzie wyglądał obszar po zakończeniu procesu. Projektanci wnętrz mogą być kreatywnymi myślicielami lub po prostu silnymi planistami, którzy przez cały czas pamiętają o harmonogramach i budżetach.

Projektant wnętrz to ktoś, kto opanował sztukę dekorowania domów i firm. Są ekspertami w zakresie stylu, koloru, materiałów i trendów. Pomagają klientom stworzyć przestrzeń idealną dla ich gustów i potrzeb.

Zadaniem projektanta wnętrz jest uwzględnienie wszelkiego rodzaju wyzwań projektowych – dużych lub małych – jakie może napotkać klient. Przykłady obejmują stworzenie domu z dostępem do zewnętrznych przestrzeni życiowych, dopasowanie do biura o ograniczonej powierzchni lub połączenie nowoczesnego luksusu z industrialno-szykowną estetyką w jednym pomieszczeniu.

Praca projektanta wnętrz nie jest prosta, jednak jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby ułatwić architektom proces tworzenia atrakcyjnych projektów.